Przejdź do treści

Zarabianie, firma i pieniądze

Cześć,

Pamiętam kiedy w czasach nauki zaczynałam pracować za 4,50 zł za godzinę u człowieka któremu brakowało szacunku do swoich pracowników, w szczególności do kobiet.
To była praca w której uczyłam się służyć ludziom, usługiwać, w pokłonie. Praca w której „podawałam na tacy”, karmiłam – przynosiłam jedzenie i picie. Czasem wysłuchiwałam opowieści.

Mogłam też obserwować ludzi, którzy przychodzili tam ze swoimi problemami np. Uzależnieniem od alkoholu, hazardu papierosów, a czasem narkotyków, a także problemami w związkach, ucieczce od siebie, słabym zdrowiem.
Przychodzili i bogaci i biedni. Młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni.

Po kilku miesiącach pracy zrozumiałam, że chce zacząć pracować na swoim, że stać mnie na więcej.

Zaczęłam od sprzedaży internetowej różnych produktów, jednocześnie zgłębiając swoją pasję jaką jest rozwój duchowy i wiedza tzw. „tajemna” .

Drugim biznesem jaki zaczęłam prowadzic był nieduży lokal gastronomiczny w Szczyrku, ten jednak zamknęłam z powodów osobistych, rozpad związku i pobyt w szpitalu z powodu drugiej sepsy w życiu. Z czasem moja pasja pozwoliła mi dojść do prawdziwych przyczyn tych sytuacji i niepowodzeń życiowych, które później udało mi się przekształcić w siłę życiową i czerpać z nich aż do teraz.
Doświadczenie które wtedy nabyłam pozwoliło mi kilka lat później rozkręcić burgerownie która do dziś odnosi sukcesy, wraz z moim byłym już mężem.

Zajęłam się więc pracą do której ciągnęło moje serce i dusza od początku, z przewagą na duchowość a nie materię, w międzyczasie odważyłam się wziąć udział w castingu dla telewizji internetowej i naziemnej, w dość wąskiej branży programów o rozwoju duchowym i osobistym. Prowadziłam czterogodzinne programy na żywo i było to świetne przezycie, ale na początku też bardzo stresujące doświadczenie. Ale mimo lęku dałam radę.
Zrozumiałam, że autentyczność i życie w prawdzie o sobie jest bardzo ważne. Równocześnie pracowałam dla portali internetowych i prowadziłam już swój gabinet ze sklepikiem i księgarenką, na Śląsku.

Aktualnie przeprowadzam hipnoterapie oraz warsztaty ustawień Systemowych, a także sesje indywidualne, wspierając i towarzysząc tym którzy tego potrzebują, w danym momencie swojego życia i rezonują z tym co mam im do zaoferowania.
Prowadzę ustawienia biznesowe, pomagam w tematach związanych ze zdrowiem, związkami i rodziną. Szukam przyczyn blokad, negatywnych wzorców, momentów utkniec w życiu, i pomagam je odblokowywać, przekształcać w mocne strony.
Wyciągam na wierzch ukryte dynamiki rodowe i pomagam je dostrzec i uporządkować.
Pracuje z rodem ze strony matki i ojca, ściągając życiowe obciążenia.

Każda firma, powtarzające się schematy, związki z innymi, ciało, pokazują o wiele więcej niż mogłoby się wydawać. Metody którymi pracuje ciągle mnie fascynują i zaskakują pozytywnie.

Cisnę po swoje sukcesy mniejsze i większe, a Sukcesy moich klientów są także moimi sukcesami.
Staram się łączyć to co przyziemne, z tym co duchowe i kosmiczne. Poszukuję równowagi.

Zapraszam do przeczytania i sprawdzenia na sobie wewnętrznie. Kilka spostrzeżeń w kontekście materii i energii w przełożeniu na pieniądze i firmę.

Pieniądze

 1. Pieniądze chcą być widziane, szanowane i poważnie traktowane (ładnie układane i nazywane konkretnie PIENIĄDZE – nie kasa, nie pieniążki).
 2. Chcą należeć do konkretnej osoby ale mieć możliwość także krążenia i przepływu.
 3. Chcą czuć lekkość i przestrzeń.
 4. Chcą być połączone z właścicielem na poziomie serca.
 5. Chcą być wzięte tak jak wygłodniały drapieżnik zdobywa pożywienie, wyszarpując je zębami.
 6. Chcą być przeznaczone lub odkładane na konkretny cel i ruch.
 7. Jeśli są odkładane to tam także chcą mieć ruch i możliwość rotacji, obrotu. Dobrze jest je przeliczać, dotykać, przekładać.
 8. Pieniądze są jak siła życiowa, jak krew płynąca w ciele, chcą nią być i przeplywac w żyłach, poprzez serce które je filtruje i oczyszcza.
 9. Lubią być szacowane, liczone, oglądane.
  (więcej w poprzednim poście o pieniądzach)

Kilka wniosków po genialnym ćwiczeniu ustawieniowym dotyczącym pieniędzy:

 1. Jeżeli pieniądze mają być wydane na cel zgodny z Twoją prawdą, np. Na szczytny cel, jeśli mają służyć innym to łatwiej jest je pozyskać i przyjąć. Łatwiej jest je również wtedy dać, przekazać dalej.
 2. Kiedy masz zaufanie do świata, do innych i do tego, że pieniądze do Ciebie wrócą, że jest ich pod dostatkiem dla wszystkich, wtedy często wrócą pomnożone.
 3. Ważna jest równowaga pomiędzy tym ile chcesz dać, a tym ile chcesz wziąć.
 4. Kiedy dajesz, wydajesz pieniądze z lekkością i z wdzięcznością, wtedy chętnie do Ciebie przyjdą.
 5. Ważne abyś nie czuł się gorszym, kiedy masz mało pieniędzy, ani lepszym kiedy masz ich dużo – wtedy szybko możesz je stracić.
 6. Wdzięczność, uśmiech, spojrzenie drugiej osobie w oczy i to co płynie z serca jest cenniejsze niż pieniądze.
 7. Łatwiej jest przyjąć pieniądze od osob, które mają czyste intencje, tak samo jest z dawaniem ich.
 8. Łatwiej daje się pieniądze osobie, która ma zbliżone wartości, cele i priorytety do Twoich.
 9. Pieniądze są ważne i płyną do odważnych.
 10. Chętnie przyjdą do kogoś kto żyje w prawdzie.
 11. Pieniądze lubią pokorny sukces.
 12. Weźmiesz ich tyle na ile Cię stać.
 13. Bardzo ciężko bierze się od kogoś kto ma mało, ale też ciężko dać osobie która ma mało, jeśli ona sama czuje, że na to nie zasługuje lub jeśli nie wykorzystuje swojego własnego potencjału do tego aby mogła zarobić więcej.
 14. Już jesteśmy bogaci. Wtedy kiedy mamy i wtedy kiedy tracimy. Każda sytuacja potrafi nas wzbogacić.
 15. Pieniądze to energia życia

FIRMA

Firma i Klienci często patrzą na wykluczonych, nieuszanowanych i zmarłych, członków systemu rodzinnego i na rodowe traumy.
Tam gdzie jest ciężar i zastój – Klienci nie będą chcieli przychodzić.

Kiedy stara firma zostaje zamknięta, a sprawy w niej nie zostają rozwiązane, to nowa przejmie je na siebie i będzie podążać za sytuacją która miała miejsce w starej, poprzedniej firmie.

Jeśli ktoś chce przepisać lub założyć firmę na kogoś innego zamiast przyjąć ją na siebie, to tak jakby chciał przerzucić swoją odpowiedzialność i swoje ciężary na tę osobę.

Pomysłodawca jest bardzo ważny, wręcz kluczowe jest uszanowanie go.
Pieniądze idą do żywych i żyjących, pokazują ile w Tobie jest życia.
Płyną chętnie tam gdzie się je widzi i gdzie dobrze się o nich myśli.

W firmie liczy się również pierwszeństwo „czasu”, ten kto przychodzi pierwszy, ma pierwszeństwo przed tym kto przychodzi później.
Każdy pracownik ma prawo do swojego uszanowanego miejsca w systemie.

Każdy system zrownowazy prawo do miejsca, które zostało komuś odebrane, tak samo jak zrownowazy braki w wymianie, w dawaniu i braniu.

Paulina Kubaszek Aura Studio
Bioenergoterapia, Hipnoza, Ustawienia Systemowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *