Przejdź do treści

O związkach i miłości

JAK UDAJE SIĘ MIŁOŚĆ? Kilka informacji o związkach.

Chciałabym dziś poruszyć kilka kwestii dotyczących miłości i związków…

Aby związek mógł się udać, najpierw należy wewnętrznie zrezygnować z wyobrażenia o idealnym związku… To co idealne i doskonałe, nie jest dla nas wyzwaniem, nie jest pociągające, nie ma możliwości już się wtedy rozwijać. Do wzrostu pobudza tylko to co jest niedoskonałe, niedokończone, coś co jeszcze jest do odkrycia, zrozumienia i doświadczenia.

Kobieta i mężczyzna są dla siebie pięknym wzajemnym uzupełnieniem. Mężczyzna potrzebuje kobiety, kobieta potrzebuje mężczyzny. Obojgu brakuje tego co ma drugi, tylko drugi może uzupełnić ten brak. Jeśli związek ma się udać, mężczyzna musi pozostać mężczyzną, a kobieta kobietą. Zrezygnować z bycia dzieckiem, niejako zrezygnować z młodości i wcześniej z dzieciństwa, z bycia dzieckiem.
Są osoby które stały się pełnią jednak czy wtedy związek z drugą osobą ma możliwość trwać? Takie osoby nie potrzebują już doświadczać w ten sposób.
Według mnie najwięcej uczymy się poprzez związki z innymi ludźmi.
Jest określona “grupa dusz”, która wybrała sobie realizowanie się w szczególności właśnie w tej dziedzinie, w relacjach i związkach z innymi (związek i relacja to nie to samo). Te doświadczenia będą priorytetowe w ich życiu.

Kolejnym z etapów jest uszanowanie więzi jakie łączyły nas z poprzednimi, ważnymi partnerami. Wypowiedzenie tego co jeszcze nie zostało “puszczone”. “Dożycie” tego co zostało “niedozyte” , “niedoczute”. Nawet jeśli związek był bardzo trudny i toksyczny. W tym kroku pomaga wypowiedzenie słów szczerze od serca: “Moja miłość pozostanie, masz miejsce w moim sercu. To co Tobie dałam, dałam chętnie. To co od Ciebie otrzymałam wzięłam chętnie i zostawię to przy sobie, DZIĘKUJĘ. Proszę, patrz na mój przyszły związek życzliwie.”

Więź w relacji nawiązuje się i wzmacnia nie tylko poprzez seks ale także poprzez długie i głębokie patrzenie sobie w oczy bez słów… Doświadczyłam tego i efekty są niesamowite, potrafią być bardzo zaskakujące. To niezwykle zbliża i buduje relacje, zadziewa się wtedy ogrom tego co jest poza słowami, można wtedy spojrzeć w Duszę, a także w serce i je poczuć.
Wypróbuj z ważną dla Ciebie osobą, możecie zagrać w grę “kto dłużej wytrzyma bez mrugnięcia”, a później kontynuujcie zaglądanie sobie w zwierciadło duszy…

Kolejnym ważnym krokiem jest równowaga w dawaniu i braniu. Kluczem jest ciągłe wyrównywanie między dawaniem i braniem… Nie tylko w tym co dobre ale także w tym co trudne…

Wiele trudności w związku pojawia się ze względu na sumienie i lojalność wobec Rodzin, uwikłania i niesienie nieswoich ciężarów.

Często to co w jednej rodzinie uchodzi za normę i jednocześnie jest warunkiem przynależności do rodu, w drugiej zaś, zagraża tym normom. Wówczas często między partnerami toczy się ukryta walka, chcą pozostać w lojalności wobec swoich rodzin a w nowo założonej rodzinie zaczynają często pojawiać się konflikty. Aby związek mógł się udać, nalezy najpierw opuścić swoją rodzinę pochodzenia (pozostawić znane zasady za sobą i wypracować nowe zasady z partnerem, które będą możliwie sprawiedliwe zarówno w rodzinie pochodzenia mężczyzny jak i kobiety. Stać się dorosłym, przyjąć i uznać rodziców, pożegnać dzieciństwo). A pozniej ustalić własne normy i zasady w nowej rodzinie jaką wspólnie tworzycie.
W duchu należy poślubić nie tylko przyszłego małżonka/małżonkę ale także jego rodzinę… Czyli szanować i kochać rodzinę partnera tak jakby to był sam partner.

Ponadto związek ma pierwszeństwo przed byciem rodzicami… Rodzicielstwo jest kontynuacją związku a nie na odwrót.
Dzieci które widzą i czują ,ze ich rodzice okazują sobie miłość, między innymi spędzając czas ze sobą, czują się kochane i szczęśliwe.

I chyba najważniejszy aspekt to uporządkowanie relacji z samym sobą ,a także ze z rodzicami. Kobieta która “stoi” przy matce i szanuje Ojca, patrzy na rodziców swoimi oczami jako ich dziecko, jest o wiele bardziej kobieca i atrakcyjna w oczach mężczyzn. Mężczyzna który “stoi” u boku ojca, jest bardziej pociągający i pożądany przez kobiety.

Oczywiście na możliwość udanego związku mogą wpływać jeszcze inne aspekty i uwikłania np. Kiedy wewnętrznie patrzymy na zmarłych: dzieci lub dorosłych, kiedy wikłamy się z miłości w trudne losy przodków, teściów, a także inne. Do każdego tematu podchodzimy indywidualnie i szukamy konkretnej przyczyny trudności w różnych sferach życiowych.

Jeśli czujesz , że moglibyśmy popracować razem w obszarze związków, zdrowia, pracy, finansów to zapraszam na indywidualne ustawienia systemowe online lub stacjonarnie oraz na warsztaty grupowe 🤍💛🤍🙏🏻

Paulina Kubaszek AURA STUDIO
Bioterapia, Praca z Podświadomością, Ustawienia Systemowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *