Przejdź do treści

TŁUSZCZ I DODATKOWE KG cz.2

Kolejne wskazówki odnośnie tłuszczyku (więcej w poprzednim poście), tym razem odkładającego się na brzuchu i w jego okolicach:

Tłuszczyk na brzuchu w górnej części (na wysokości żołądka) najczęściej możemy zaobserwować u mężczyzn:

Ma za zadanie chronić ważne organy przed tzw. ciosem na polu bitwy/walki (polem bitwy może tutaj być rywalizacja w pracy, domu rodzinnym lub aktualnym np. w relacji z partnerką ,synem, bratem, przyjacielem).

Ochrona splotu słonecznego, czyli symbolicznie – emocji

( Pytania pomocnicze: jakich emocji chcę unikać, jakich nie chcę okazać, czy boję się zranienia, skrzywdzenia, konfrontacji, czy łatwo mnie urazić, czy często się przejmuję się tym co mówią, robią, myślą inni, czy wolno mi okazywać uczucia/emocje?).

• Wydarzenia życiowe których nie potrafimy przełknąć (sprawdź pierwsze trudne doświadczenia jakie przyjdą Ci na myśl).

• Brak odwagi życiowej. (Co boję się przedsięwziąć, wprowadzić w życie, zmienić, z czego wolę rezygnować, czy boję się życia i tego co mnie czeka ? )

Tłuszcz na brzuchu nisko, (na wysokości pępka,„brzuszek, oponka”, najczęściej u kobiet ale też u mężczyzn silnie związanych emocjonalnie z matką ew. partnerką):

„Chcę ochronić swoje dziecko, które dla mnie wciąż jest

w moim łonie – jeśli stamtąd wyjdzie, znajdzie się w niebezpieczeństwie”. – może tutaj chodzić o dzieci które się narodziły, lub o te poronione/abortowane również.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *