Przejdź do treści

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Dzień dobry, zamieszczam kilka pytań i odpowiedzi, dotyczących pracy ze mną, które się powielają:

* pyt.: Czy robi Pani też ustawienia grupowe czy tylko indywidualne?

odp: Prowadzę zarówno ustawienia indywidualne jak i również warsztaty grupowe (jeśli tylko zbiera się grupa). Pracuję stacjonarnie na żywo (offline) jak i również internetowo (online)

* pyt.: Jak wygląda praca, sesja indywidualna?

odp.: Podczas ustawień indywidualnych pracuję w różnoraki sposób, w zależności od tego w jaki sposób jestem prowadzona przez pole i w zależności od tego z czym łatwiej jest się połączyć Klientowi. Do pracy używam figurek ustawieniowych, ale także przedmiotów typu kartki, krzesła, poduszki, przyrządy gimnastyczne, czasem ja wraz z Klientem wchodzimy w bezpośrednie reprezentacje, czyli pracujemy własnym ciałem. Czasem tez pracujemy z obrazami wewnętrznymi i z wizualizacją np. poprzez medytację.

* pyt.: Czy przed ustawieniami mamy najpierw jakieś spotkanie organizacyjne?

odp.: Nie prowadzę spotkań organizacyjnych przed umówioną sesją, natomiast jest możliwość wykupienia konsultacji i ona może pełnić taką funkcję, pozwala również lepiej sprawdzić czy jestem terapeutą z którym Klient chciałby pracować nad swoim tematem. Ja również wtedy mogę sprawdzić czy mi w ogóle wolno jest podjąć taką pracę. Można również pozwolić sobie poczuć mnie ze zdjęć, nagrań, artykułów czy wywiadów dostępnych w internecie.

* pyt:. Zastanawiam się czy na ustawieniach indywidualnych będę w stanie cos poczuć, coś odebrać?

odp.: Praca na głębszych poziomach, nie zawsze przynosi zrozumienie od razu, czasem nie otrzymujemy wytłumaczenia dla umysłu świadomego. Ten obraz niekiedy odsłania się w późniejszym czasie, kawałek po kawałku. Dusza, a także podświadomość dostają to po co przychodzą, natomiast wyższe siły – ruchy Twórczego Ducha kierują procesem zgodnie z najwyższym dobrem Klienta i jego przeznaczenia. Umysł wymaga często czasu na przeprocesowanie i zintegrowanie niektórych nowych, często szokujących informacji, odbiegających od tego co było mu do tej pory znane, mechanizmy obronne i przetrwania z czasem tracą na mocy i Klient może złapać lepszy kontakt z prawdą o sobie. Klient nie zawsze ma łatwość czucia, często przychodzi z tzw. zamrożeniem i brakiem dostępu do emocji i uczuć, kiedy na przykład utknął w traumie. Ustawienia pomagają wznieść się ponad utarte schematy, przekonania i programy umysłu, połączyć się z tym co zostało oddzielone i wprowadzić miłość, pojednanie i szacunek tam gdzie tego zabrakło. Podczas sesji często zyskujemy dostęp do czucia i zawsze odbieramy informacje płynące z pola, na które jesteśmy w głębi duszy gotowi.

Ustawienia indywidualne są równie skuteczne co ustawienia grupowe, natomiast czasem przy cięższych tematach np. zwiazanych z polem wojennym, sprawcami i ofiarami, morderstwami, chorobami psychicznymi – energia grupy potrafi pięknie wspierać i uzupełniać proces.

* pyt:. Jak takie ustawienia wyglądają? Czy jeden problem to jedno ustawienie?

odp.: Szczerze mówiąc rzadko kiedy Klient przychodzi z jednym problemem, każdy z nas jest połączony z tematami z prawie całego systemu rodzinnego mniej lub bardziej, dlatego też ustawienia oddziałują także na pozostałych członków rodziny, nie będących fizycznie obecnymi na sesji, co często można zauważyć po zmianie ich zachowania, nastawienia itd. Przeważnie pokazuje się tych tematów kilka, zwłaszcza jeśli terapeuta potrafi patrzeć w pole wielowymiarowo, warstwowo i poziomowo. Często kilka wydarzeń, traum transgeneracyjnych wpływa na jeden konkretny temat, ale też może się łączyć z innymi. Ważne jest aby uchwycić istotę sprawy. Ja pracuję w ten sposób ,że podążam za tym co się objawia, z jednoczesną uważnością na to ile Klient jest w stanie unieść podczas jednego spotkania. Czasem sprawdzam czy mogę iść dalej czy powinnam przerwać, zdaje się tutaj na prowadzenie. Często w przypadku ustawień lepiej znaczy mniej.

Podczas warsztatów grupowych, często można również przepracować swój temat, będąc w reprezentacji w ustawieniach pozostałych członków grupy. To nigdy nie jest przypadkowe jakie osoby spotkają się podczas warsztatu. Wszyscy jesteśmy we współbrzmieniu z czymś większym i szerszym co oddziałuje na każdego i jednocześnie wykracza poza…

Paulina Kubaszek – Aura Studio

Ustawienia Systemowe (rodzinne, biznesowe, osobiste)

Hipnoterapia, Bioenergoterapia

www.paulinakubaszek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *